Ponad 3 promile alkoholu u kobiety za kółkiem! Zatrzymali ją dwaj mężczyźni

i

Autor: pixabay

Na sygnale

Ponad 3 promile alkoholu u kobiety za kółkiem! Zatrzymali ją dwaj mężczyźni

2024-04-25 10:56

Pijana kobieta doprowadziła do kolizji i uciekła. Zatrzymali ją dwaj świadkowie zdarzenia.

Pijana kobieta za kółkiem

Do kolizji i zatrzymania doszło wczoraj (24 kwietnia) po godz. 19:00 na osiedlu Leśna Osada w Lesznie.

- Kierująca osobową toyotą uderzyła w zaparkowany pojazd, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Na ten widok zareagowało dwóch mężczyzn, doprowadzili do zatrzymania kobiety jeszcze na tej samej ulicy - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Panowie natychmiast powiadomili policję. Na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego.

- Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce wylegitymowali kierującą. Okazało się, że to mieszkanka Leszna w wieku 53 lat. Sprawdzili także stan trzeźwości kobiety. Urządzenie wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta po tym wyczynie trafiła do policyjnego aresztu. Za chwilę usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowania w tym stanie kolizji drogowej - mówi M. Żymełka.

Za jazdę po alkoholu 53-latce grożą 3 lata więzienia, co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka kara pieniężna. Policjanci dziękują dwóm mężczyznom za jej zatrzymanie.

Podobny wynik, co kobieta miał też mężczyzna kierujący volkswagenem zatrzymany przez policjant na emeryturze. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

"Maluch" utknął między rogatkami na przejeździe kolejowym w Lesznie