Strażacy w akcji. W nocy w Dąbrówce spaliła się przyczepa campingowa

2022-11-30 20:00
Strażacy w akcji. W nocy w Dąbrówce spaliła się przyczepa campingowa
Autor: KP PSP Gostyń Akcja gaśnicza w Dąbrówce trwała ponad 2 godziny.

Kilkanaście godzin wcześniej w Lesznie spłonął tunel pieczarkarni. W obu przypadkach stwierdzono podobne przyczyny i straty.

Pożar w Dąbrówce w pow. gostyńskim zauważony został dziś (30.11.) ok. godz. 2:00 w nocy. Zapalił się zbiornik z paliwem na terenie zakładu przetwórstwa mięsnego. W zbiorniku było tysiąc litrów paliwa. Z płonącego zbiornika ogień przeniósł się na znajdującą się w pobliżu przyczepę campingowa oraz składowane opony. Panowało tam duże zadymienie, dlatego strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Ogień został ugaszony wodą i pianą.

Wczoraj (29.11.) przed godz. 15:00 strażacy z Leszna powiadomieni zostali o pożarze na ul. Kopernika na Zatorzu. Zapalił się jeden z dwóch tuneli pieczarkowych, wypełnionych dużą ilością słomy. Ogień błyskawicznie go strawił. Na szczęście nie przeniósł się na drugi tunel, ani pobliskie zabudowania.

Prawdopodobną przyczyną obu pożarów było zwarcie instalacji elektrycznej - w Dąbrówce w przyczepie, w Lesznie wykorzystywanej do uprawy grzybów. W Dąbrówce straty oszacowano na ok. 20 tys złotych, w Lesznie na 25 tys. złotych.

W Lesznie powstała Chatka Świętego Mikołaja
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE