Strażacy w akcji. W nocy w Dąbrówce spaliła się przyczepa campingowa

i

Autor: KP PSP Gostyń Akcja gaśnicza w Dąbrówce trwała ponad 2 godziny.

Strażacy w akcji. W nocy w Dąbrówce spaliła się przyczepa campingowa

2022-11-30 20:00

Kilkanaście godzin wcześniej w Lesznie spłonął tunel pieczarkarni. W obu przypadkach stwierdzono podobne przyczyny i straty.

Pożar w Dąbrówce w pow. gostyńskim zauważony został dziś (30.11.) ok. godz. 2:00 w nocy. Zapalił się zbiornik z paliwem na terenie zakładu przetwórstwa mięsnego. W zbiorniku było tysiąc litrów paliwa. Z płonącego zbiornika ogień przeniósł się na znajdującą się w pobliżu przyczepę campingowa oraz składowane opony. Panowało tam duże zadymienie, dlatego strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Ogień został ugaszony wodą i pianą.

Wczoraj (29.11.) przed godz. 15:00 strażacy z Leszna powiadomieni zostali o pożarze na ul. Kopernika na Zatorzu. Zapalił się jeden z dwóch tuneli pieczarkowych, wypełnionych dużą ilością słomy. Ogień błyskawicznie go strawił. Na szczęście nie przeniósł się na drugi tunel, ani pobliskie zabudowania.

Prawdopodobną przyczyną obu pożarów było zwarcie instalacji elektrycznej - w Dąbrówce w przyczepie, w Lesznie wykorzystywanej do uprawy grzybów. W Dąbrówce straty oszacowano na ok. 20 tys złotych, w Lesznie na 25 tys. złotych.

W Lesznie powstała Chatka Świętego Mikołaja