Piłka nożna

Pierwsze punkty na wiosnę

2023-03-20 10:11

Do gry o punkty po zimowej przerwie powrócili piłkarze IV ligi. Inauguracyjna kolejka wypadła dla trójki naszych zespołów całkiem pozytywnie.

Obra 1912 Kościan wygrywa na początek rundy wiosennej

Przed własną publicznością zagrała tylko Obra 1912 Kościan, która wypunktowała bardzo pewnie Polonię 1908 Marcinki Kępno 4:1. Do przerwy dwa razy trafił Patryk Łakomy. W 80 minucie była chwila niepokoju, gdy rywal złapał kontakt, ale końcówka była piorunująca. Na 3:1 podwyższył Kacper Borowiak, a okazałą wygraną 4:1 przypieczętował w 90 minucie z karnego Mateusz Adamski.

Pierwszy trening Fogo Unii Leszno na torze w sezonie 2023

Korona Piaski remisuje

Korona Piaski gościła w Szydłowie, gdzie urwała punkty miejscowej Iskrze. Po trafieniu Sarbinowskiego goście nawet prowadzili, ale potem rzut karny na bramkę zamienili miejscowi i skończyło się polubownym remisem 1:1.

Remisowe spotkanie Polonii 1912 Leszno

Podobny wyniki, czyli 1:1 padł w Gołuchowie, gdzie grała Polonia 1912 Leszno. Mecz był wyrównany. Klarownych sytuacji w I połowie było jak na lekarstwo. Na domiar złego już w 12 minucie goście stracili po brutalnym faulu ostoję defensywy – Łukasza Bugzela. Bramki padły po przerwie. W 68 minucie miejscowych kibiców doprowadził do radości Chojnacki, ale z tych radosnych humorów wyprowadził ich w doliczonym już czasie gry ten, który zastąpił kontuzjowanego Bugzela – Mikołaj Juśkowiak. Po tej bramce arbiter odgwizdał koniec spotkania.