Organizacja ruchu na rondzie Gronowo w Lesznie jest dobra

2022-12-30 13:58
Organizacja ruchu na rondzie Gronowo w Lesznie jest dobra
Autor: leszno.pl/obliview

Tak wynika z analizy, którą na specjalne życzenie Miejskiego Zarządu Dróg w Lesznie przeprowadziła firma MKL Projekt z Sulejowa. Wpłynęło na to wiele czynników.

Powodem analizy były korki w godzinach szczytu.

Na podstawie pomiarów ruchu wykonanych 8. i 9. listopada, obliczeń przepustowości ronda w dwóch wariantach (jeden i dwa pasy ruchu na wprost na wlotach ul. Poznańskiej), analizy statystyk zdarzeń drogowych, obserwacji w terenie oraz analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zagrożeń obu wariantów uznano, że istniejąca organizacja ruchu na rondzie Gronowo jest prawidłowa i zarekomendowano pozostawienie rozwiązania z jednym pasem ruchu na wprost na wlotach ul. Poznańskiej - mówi Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Analiza miała też wskazać ewentualne możliwe zmiany w organizacji ruchu, które spowodowałyby zmniejszenie zatorów.

Ze zleconej analizy wynika, że tylko budowa nowych dróg łączących Gronowo z centrum miasta może pomóc w likwidacji zatorów komunikacyjnych w godzinach szczytu na Rondzie Gronowo - dodaje L. Gbiorczyk.

Budowa takiej drogi łączącej rondo Antoniny z ul. Gronowską wygrała Budżet Obywatelski Leszna na przyszły rok. Przygotowania do inwestycji już się rozpoczęły, bo zlecone zostało już opracowanie dokumentacji projektowej budowy łącznika.

Naładujesz samochód elektryczny w trakcie jazdy | ESKA XD - Prosto z salonu #65
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE