​Nie ma chętnych do pracy przy wyborach

2020-04-15 11:44
​Nie ma chętnych do pracy przy wyborach
Autor: PKW

W połowie komisji wyborczych w Lesznie nie ma nawet minimum składu. Nabór przedłużono do najbliższego piątku.

W Lesznie głosować będzie można w 34 obwodach. W miniony piątek (10.04.) minął termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Zgłosiło się ponad 160 osób. Ale to zdecydowanie za mało.

- Powinniśmy powołać komisje w minimum 5-osobowym składzie - mówi Joanna Neczyńska, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lesznie. - Na dziś wiemy, że w niektórych nawet nie ma tych minimalnym składów. W połowie mamy te minimalne składy już, a jeszcze tak mniej więcej w połowie brakuje.

Dziś (15.04.) komisarz wyborczy przedłużył termin naboru kandydatów do 17 kwietnia. Co, jeśli mimo to nie będzie chętnych?

- Kodeks wyborczy mówi o tym, że jeśli nie ma kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze, to komisje do minimalnego składu uzupełnia komisarz wyborczy. Czyli będziemy dobierać z tych ludzi, którzy się zgłosili spoza komitetów wyborczych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE