Na osiedlu Rejtana trwa budowa pętli autobusowej. Gotowa ma być do końca marca

2020-02-05 14:44
Na osiedlu Rejtana trwa budowa pętli autobusowej. Gotowa ma być do końca marca
Autor: hak

To na niej w oczekiwaniu na kolejny kurs będą zatrzymywać się autobusy miejskie. Do tej pory stawały na drodze, utrudniając niejednokrotnie ruch.

Pętla powstaje na niewielkim terenie koło SM Przylesie, porośniętym sosnami. Pod jej budowę wycięto blisko sto drzew, co nie spodobało się okolicznym mieszkańcom.

- Ten teren pod pętlę został niejako dedykowany już w roku 2015 - mówi Jacek Domagała, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie. - Myślę, że pętla mimo tych protestów, wkomponuje się w to osiedle i zostanie zaakceptowana. Pojawi się na niej peron o długości ponad 40 m. Będą dwie zatoki autobusowe. Jedna dla oczekujących autobusów, a druga tzw. techniczna, na wypadek awarii autobusów. Pętla będzie też miała toaletę dla kierowców. A także monitoring i oświetlenie.

Zostanie na nią też przeniesiony przystanek, stojący przy wąskiej drodze koło spółdzielni. Pętla gotowa ma być na koniec marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE