Węgiel z MPEC-u

i

Autor: FB/MPEC

MPEC w Lesznie wprowadził limit na zakup węgla. Ludzie kupują takie ilości surowca, że trzeba było go reglamentować

2022-10-27 12:57

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej kusi ceną. Tona kosztuje, w zależności od rodzaju węgla, od 2550 do 2600 złotych.

Sprzedawany przez leszczyński MPEC węgiel pochodzi z Kazachstanu. Towar jest doby i w miarę tani. Jeszcze w środę (26.10) można go było kupować bez ograniczeń. Dzisiaj to się zmieniło.

Jak wygląda procedura sprzedaży węgla w Lesznie?

Aby kupić węgiel trzeba być mieszkańcem Leszna a także posiadać zaświadczenie z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków potwierdzające, że opalamy dom węglem. Przed dokonaniem zakupu należy złożyć zamówienie na formularzu dostępnym na stronie internetowej MPEC Leszno Następnie trzeba uiścić przedpłatę, najlepiej przelewem na wskazane konto. Później można już pojechać odebrać węgiel z placu.

Ile kosztuje węgiel z Kazachstanu?

Na terenie MPEC dostępny jest Orzech II w cenie 2550,00 zł za tonę oraz Ekogroszek za 2600,00 zł brutto za tonę. Koszty transportu węgla nie są wliczone w cenę. Do tej pory można było zamawiać i odbierać dowolną ilość węgla. Od dzisiaj (27.10) MPEC wprowadził limity. Kupić można maksymalnie dwie tony towaru.

Węgiel MPEC

i

Autor: MPEC
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE