Podwyżka cen

i

Autor: UM Leszna

O co chodzi z podwyżką cen prądu dla miasta Leszna? Prezydent Borowiak zapowiedział, że będzie podwyżka o 15%, ale chyba się pomylił

2022-09-23 10:02

Prezydent Łukasz Borowiak w rozmowie dla Telewizji Leszno powiedział, że dostał pismo od Eenei z informacją o podwyżce cen prądu o 15%. Z dokumentu opublikowanego na stronie miasta wynika zupełnie coś innego.

O piśmie od operatora energetycznego, z którym miasto podpisało 2-letnią umowę, prezydent Łukasz Borowiak wspomniał w "Rozmowie Samorządowej" nagranej przez Telewizję Leszno.

Wpłynęło do mnie pismo od operatora energetycznego, czyli od Enei, który poinformował, że mimo tego, że mamy umowę dwuletnią, to Enea chce aneksować tę umowę i nastąpi wzrost cen energii elektrycznej o 15 procent.

Pismo, o którym mówił prezydent opublikowała strona leszno.pl. Wynika z niego, że cena wzrośnie o 15 procent,  ale nie prądu tylko usług związanych z konserwacją oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Leszna.

pismo

i

Autor: UM Leszna

Nadal więc nie wiadomo ile za prąd samorząd Leszna będzie płacił. Podwyżki u naszych sąsiadów zza miedzy są ogromne - Kościan za prąd zapłaci 3 razy więcej niż w zeszłym roku. O 120 procent więcej wzrosną rachunki za energię w Rawiczu.