Młoda matka półrocznego dziecka ze Starego Strącza usłyszała zarzut

2022-08-19 15:05
Młoda matka półrocznego dziecka ze Starego Strącza usłyszała zarzuty
Autor: hak, Radio Eska zdj. ilustracyjne

Chłopczyk utopił się w wannie. W chwili tragedii 19-latka prawdopodobnie spała, a wcześniej zażywała narkotyki.

Do tragedii doszło w środę (17.08.). Dziecko w wannie znalazł właściciel mieszkania, który użyczał je nieodpłatnie młodej kobiecie. Prawdopodobnie maleństwo nie żyło od dłuższego czasu.

Przedstawiony został zarzut matce dziecka nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia tego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania śmierci. Przestępstwo miało polegać na umieszczeniu przez matkę dziecka w wannie, napuszczaniu wody i pozostawienia go tam bez nadzoru. Najprawdopodobniej matka zasnęła i doszło to utonięcia dziecka - mówi Bartosz Jabłoński, zastępca prokuratora rejonowego we Wschowie.

Jak wykazało badanie śliny, matka wcześniej zażywała narkotyki. Pobrano od niej krew do badań.

Badanie wykazało, że matka była prawdopodobnie pod wpływem amfetaminy, metamfetaminy, również marihuany. Sama potwierdza, że brała nad ranem metamfetaminę. Nie przyznaje się do winy, zasłania się niepamięcią - dodaje prokurator.

Wobec matki dziecka skierowany został wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Możliwe, że usłyszy również zarzuty związane z narkotykami.

Zatrzymany ojciec dziecka i właściciel mieszkania zostali zwolnieni do domu. Nie mieli związku ze śmiercią dziecka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE