Kończy się budowa obwodnicy Góry. Droga otwarta zostanie latem

i

Autor: hak

Obwodnica Góry

Kończy się budowa obwodnicy Góry. Droga otwarta zostanie latem [ZDJĘCIA]

2024-05-14 13:14

To kolejna długo wyczekiwana obwodnica w naszym regionie. Kierowcy czekają jeszcze na inną - remont drogi z Góry do Leszna.

Obwodnica Góry w ciągu DW 323 zaczyna się przy wjeździe do miasta od strony Leszna, a kończy za Starą Górą. W obu miejscach ruch na razie odbywa się wahadłowo. Od strony Leszna widać już wyraźnie rondo, a za Starą Górą posadzone niedawno przy nowej drodze młode drzewa. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Otwarcie obwodnicy Góry planowane jest na lipiec tego roku. Nowa droga pozwoli skrócić kierowcom kilometry i czas dojazdu z Leszna do Lubina.

Obwodnica Góry to kolejna tego typy inwestycja w regionie. Na swoje obwodnice długo czekały wcześniej Kościan, Rawicz i Gostyń.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze remontu drogi wojewódzkiej nr 323. Po odcinku z Leszna do granicy województw za Henrykowem jedzie się gładko i przyjemnie, potem w stronę Góry potężnymi koleinami. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozpoczął przygotowania do jej gruntownego remontu. Droga jest na etapie projektowania.

Otwarcie Galerii Starówka w Lesznie

QUIZ. Te 10 znaków drogowych sprawia kierowcom największe problemy. A Tobie?

Pytanie 1 z 10
Ten znak mówi nam, że….