Koniec darmowych paczek z jedzeniem dla uchodźców. Paczki od kilu miesięcy wydawał leszczyński bank żywności

2022-09-29 9:56
Paczki dla Ukraińców
Autor: TS Darmowe paczki Ukraińcy dostawali od marca.

Teraz Ukraińcy za pomoc żywnościową muszą płacić tyle samo co Polacy.

Darmowe paczki z jedzeniem dla Ukraińców wydawane były raz w tygodniu. Do tego dochodziła paczka z produktami higienicznymi, po którą uchodźcy przychodzili raz w miesiącu. Paczki finansowane były z pieniędzy z Lions Club Leszno oraz z budżetu miasta. Od września się skończyły zarówno pieniądze jak i paczki.

Z drugiej strony stwierdziliśmy, że korzystają z tych paczek uchodźcy, którzy są już u nas od marca. Mieli możliwość znalezienia pracy np. sezonowej, której było dużo w regionie.  Do tego Miasto Leszno opłaciło im naukę języka polskiego, więc kto chciał mógł się go nauczyć. Podobnie z pracą. Każdy, kto chciał mógł ją znaleźć - mówi Katarzyna Jaśkowiak, szefowa Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

Ukraińcy nadal mogą odbierać paczki z żywnością, ale już na takich samych zasadach jak Polacy.

240 rodzin uchodźców korzysta z tej oferty płatnych paczek - dodaje Katarzyna Jaśkowiak.

Miesięczny koszt odbioru po jednej paczce tygodniowo to 40 złotych. Polacy i Ukraińcy czekają na nie w tej samej kolejce. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE