piłka ręczna

Piłka ręczna

Karne decydowały w Kościanie

2023-04-17 11:10

Miały być zacięte derby i takie zgodnie z naszą zapowiedzią były. W I lidze piłki ręcznej w spotkaniu Tęczy Folplast Kościan i Real Astromal Leszno o końcowym rozrachunku decydowały rzuty karne.

Derby w Kościanie

Przed derbami trochę wyżej stały akcje leszczynian, ale ekipa z Kościana miała za sobą własne ściany. Mury własnej hali długo pomagały gospodarzom. Po początkowo wyrównanym boju, kiedy notowaliśmy remis 6:6 potem doszło do huśtawki nastrojów. Najpierw zespół z Leszna potrafił odskoczyć na 10:8, ale w końcówce to gospodarze wrzucili wyższy bieg i do przerwy prowadzili 14:11. Po zmianie stron przewaga miejscowych wzrosła nawet do 5 bramek. To jednak nie złamało zespołu trenera Macieja Wieruckiego, który w 48 minucie doprowadził do wyrównania po 20. W ostatniej minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie 24:23, ale z karnego zdołał wyrównać jeszcze Napieralski i w regulaminowym czasie był remis.

O tym kto zdobędzie jeszcze jeden dodatkowy duży punkt decydowały więc rzuty karne. Tu bohaterem został Jędrzej Królikowki, bramkarz Realu Astromalu. Pokonać dał się raz, kiedy celnie przymierzył Olejnik. Goście z Leszna wygrali konkurs rzutów 2:1, inkasując ostatecznie 2 duże punkty meczowe. Gospodarzom na osłodę przypadł punkt za remis w regulaminowym czasie. Liderem goście był Marcin Jaśkowski, zdobywca 8 bramek. U rywala z kolei po 5 trafień odnotowali: Napieralski i Grzesiak.