Jutro Noc Bibliotek. Pierwsza w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie

2022-09-30 17:21
Jutro Noc Bibliotek. Pierwsza w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska

W tym roku ogólnopolska akcja odbywa się pod hasłem "To się musi powieść".

"Noc..." w bibliotece na Pl. Metziga rozpocznie się o godz 17:00.

Na parterze w "Pasażu kultury" będzie można porozmawiać z lokalnymi autorami, kupić książki, planujemy również stoisko z bookcrossingiem, czyli "wolną" książką. Będzie także nasza biblioteczna kawiarenka - zaprasza Łukasz Domagała z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. 

Do godz. 19:00 biblioteka przewidziała też dużo atrakcji dla dzieci.

W "Wypożyczalni dla młodzieży" stanie bajkowóz, natomiast w "Wypożyczalni dla dzieci" książki będzie czytał aktor Marek Prałat. Chętnych zaprosimy też do oglądania bajek. Ponadto w Noc Bibliotek posłuchacie także koncertów organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Będzie można tez zajrzeć w różne zakamarki nowego gmachu książnicy - mówi Ł. Domagała. 

Największa atrakcja czekać będzie na gości "Nocy..." w najwyższym miejscu biblioteki.

Będzie wejście na dach, połączone z podziwianiem panoramy Leszna. A zapewniam, że po zmroku miasto z tej perspektywy wygląda obłędnie! - zachwala pracownik biblioteki. 

Czytelnicy, którzy za przetrzymanie książek dostali karę, będą mogli jutro je zwrócić bez żadnych konsekwencji finansowych.

Wszystkie atrakcje Nocy Bibliotek są oczywiście darmowe.

Nowa Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE