​Jedna impreza - dwa tytuły mistrzowskie dla Polonii 1912 Leszno

2022-06-02 9:24
​Jedna impreza - dwa tytuły mistrzowskie dla Polonii 1912 Leszno
Autor: AB

Przez kilka dni w Zawierciu trwały mistrzostwa Polski w kicboxingu w kategoriach: kadet, junior, senior oraz weteran. Z medalami z imprezy powrócili przedstawiciele Polonii 1912 Leszno.

Do Zawiercia wybrało się sześciu reprezentantów Polonii, którzy powrócili z sześcioma krążkami.

Po złoto w kick-light kadetów starszych w wadze 60 kg Anielka Misiaczyk sięgnęła po złoto. Najpierw miała wolny los, a potem za każdym razem jej ręka szła w górę. W efekcie jest tytuł mistrzowski.

Tego tytułu pozazdrościła jej Oktawia Jankowska. Ta zawodniczka także w kategorii kadet starszy, w wadze 50 kg kick-light stoczyła cztery walki, wszystkie zwycięskie. To było złoto numer dwa dla Polonii. W bratobójczym finale startowała naprzeciw wspomnianej Misiaczyk – Iga Jankowska, ulegając swojej koleżance, zdobywając srebro.

Z brązem do Leszna wróciła Maja Sowa w kadetkach młodszych w wadze do 50 kg. W dwóch formułach startowała w juniorkach Zosia Rychylińska. Nasza zawodniczka, rywalizująca w kategorii do 70 kg Tu były dwa krążki. W light-contact był brąz, a w kick-light awans do finału. Tam leszczynianka przegrała z zawodniczką, która broniła tytułu mistrzowskiego i musiała zadowolić się srebrem. Startował też Maciej Sowa, ale w drugiej walce przegrał na punkty 2:1 i odpadł z rywalizacji.

Generalnie występ bardzo udany, bo nie zawsze zdobywa się w jednej imprezie dwa tytuły mistrza Polski.

Nietypowi piesi na drodze w Racocie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE