Co z muralem w centrum Leszna? Zaczął powstawać rok temu

2022-08-02 13:29
Co z muralem w centrum Leszna? Zaczął powstawać rok temu
Autor: hak, Radio Eska Tak ściana z muralem wygląda dziś

Mowa o muralu ceramicznym na małej uliczce w bok od Wolności.

Takiego muralu w Lesznie jeszcze nie ma. Ma przedstawiać balon na ogrzane powietrze, z których to znane jest m.in. nasze miasto. Obraz ma składać się z setek malutkich kawałków pociętych płytek ceramicznych, czy kubków. Mural zaczął powstawać pod koniec sierpnia ub. roku w czasie Leszczyńskiego Ulicznego Festiwalu Artystycznego LUFA. Wyklejania podjął się sztukator Tadeusz Kluczyński. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.eska.pl/leszno/takiej-elewacji-w-lesznie-jeszcze-nie-ma-audio-foto-video-aa-fD4H-a2TL-6CJ5.html Od dawna jednak nie doklejono tam żadnego nowego kawałka.

W Lesznie powstaje mozaika muralowa

Sytuacja troszkę się zmieniła, ponieważ pojawił się tam restaurator, który otworzył tawernę i zagospodarował część tej uliczki. Na chwilę obecną nie widzimy możliwości rozbudowania tego, bo tyle się tam dzieje. Rozpoczęliśmy, ale nie zapominamy - mówiła Martyna Włudarczyk z Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Leszna i organizatorzy tegorocznej LUFY.

LUFA odbędzie się w dn. 1-4 września.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE