Coraz więcej dzieci z Leszna uzależnionych od gier i internetu

2020-02-28 15:01
uzależnieni
Autor: TS, Radio Eska

Jak rodzice mogą poradzić sobie z tym problemem?

Dzieci, nawet te przedszkolne dużo czasu spędzają grając w gry i oglądając filmy popularnych youtuberów. Zdarza się, że przed ekranem kilkulatkowie spędzają po kilka godzin dziennie. Świat wirtualny może pomóc w rozwoju najmłodszych ale niesie też ze sobą zagrożenia - mówi psycholog Dominika Tomczyk Walkowiak z fundacji strefa.pl:

Uzależnienie od internetu i gier wideo jest bardzo dużym problemem. Co raz młodsi potrzebują pomocy terapeutów i psychologów.

Uzależnienie od internetu objawia się często agresją - dodaje psycholog:

Zdarza się, że dzieci pod wpływem zabrania im tabletu czy telefonu czy tez odcięcia od internetu potrafią zniszczyć różne rzeczy w pokoju. Potrafią wyrzucić coś przez okno albo kopnąć rodzica. Takie dzieci najczęściej trafiają do nas na terapię.

Fundacja strefa.pl prowadzi bezpłatne warsztaty profilaktyczne dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Te odbywają się w leszczyńskich szkołach. Zaniepokojeni rodzice mogą też zgłosić się po bezpłatna poradę do siedziby fundacji przy ul. Średniej 11.

e-Uzależnienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE