Ale ceny! Dwie firmy wystartowały w przetargu na przebudowę ulicy Fabrycznej w Lesznie

2020-11-20 10:39 hak
Ale ceny! Dwie firmy wystartowały w przetargu na przebudowę ulicy Fabrycznej w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska

Obie z ofertą prawie dwa razy wyższą od środków, jakie zamierzało przeznaczyć na inwestycję miasto.

Przetarg na przebudowę ulicy Fabrycznej ogłoszony został w sierpniu. Termin składania ofert kilka razy przekładano, m.in. z powodu zapytań od potencjalnych wykonawców. Wczoraj (19.11.) otwarto oferty przetargowe. Przebudową ulicy zainteresowane są dwie firmy: STRABAG i leszczyńska NODO. STRABAG z ceną 22 mln 374 tys. złotych i NODO o ponad 600 tys. złotych droższą.

Tymczasem miasto zamierza przeznaczyć na przebudowę ulicy ponad 12 mln złotych. W ubiegłym roku dostało na inwestycję prawie 2 mln złotych dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej, ponad 3 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych i 1 mln złotych od Leszczyńskiej Fabryki Pomp. Skąd weźmie brakujące 10 baniek? Z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z których miasto dostało ok. 10 mln zł. Resztę dołoży z własnego budżetu.

Po przebudowie ulica będzie miała prawie 11 m szerokości, 3 pasy ruchu i rondo na skrzyżowaniu z ul. Magazynową. Nie wiadomo tylko, ile drzew. Miasto chce wyciąć 1/3 z ponad 600 tam rosnących. Urząd Marszałkowski w Poznaniu zgodził się na razie na usuniecie... jednego klonu.

Ukwiecona Wolność w Lesznie