9-letni chłopiec kierował samochodem! Dziecko jechało z mamą i młodszym bratem

2021-03-23 11:37
9-letni chłopiec kierował samochodem! Dziecko jechało z mamą i młodszym bratem
Autor: KPP Góra

Duże auto z małym kierowcą zostało zatrzymane na terenie powiatu górowskiego.

Pojazd stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym zauważył w sobotę (20.03.) patrol Żandarmerii Wojskowej. Był to SUV marki volvo xc90. Na miejsce wezwano policję.

Na miejscu patrol policji dokonał sprawdzenia kierującego pojazdem, którym okazał się 9-letni chłopiec mieszkaniec powiatu rawickiego, który jechał w stronę Góry - mówi Ariel Bujak rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Górze.

chłopiec nie jechał sam, pasażerami byli jego 7-letni brat i 49-letnia matka.

Matka dziecka była trzeźwa i nie potrafiła logicznie wyjaśnić, dlaczego pojazdem kierował syn. Przeciwko matce dziecka został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Głogowie - dodaje A. Bujak.

Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu, bo volvo którym podróżowała rodzina nie spełniał warunków technicznych - miał pękniętą przednią szybę.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Zmienia się otoczenie przy "Kolejówce" w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE