18-latek ze Wschowy groził policjantowi nożem

2022-08-03 14:25
18-latek ze Wschowy groził policjantowi nożem
Autor: KPP Wschowa

Wcześniej obrzucił kamieniami dwa samochody w centrum Wschowy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (31.07.)​. Dyżurny wschowskiej policji otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który obrzucił kamieniami samochód, powodując wybicie szyby i liczne wgniecenia. Chwilę później policjant odebrał drugi taki telefon o innym uszkodzonym pojeździe.

Wschowscy policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazane miejsce, gdzie zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi sprawcy. Mężczyzna nie reagował na polecenia do zatrzymania się i chcąc uniknąć odpowiedzialności za uszkodzone pojazdy podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu wbiegł do budynku, a następnie do mieszkania. 18 - letni agresor chwycił nóż kuchenny i zaatakował policjanta. Zwinność i szybkość w działaniu mundurowego uchroniły go przed ciosami zadanymi w okolice uda i klatki piersiowej. Agresor groził pozbawieniem życia funkcjonariuszowi - mówi Maja Piwowarska, oficer prasowy KPP we Wschowie.

18-latek został obezwładniony i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w komendzie policji we Wschowie. Potem usłyszał zarzuty, za które grozi mu w sumie 10 lat więzienia. Najbliższe 3 miesiące decyzją sądu spędzi w areszcie.

Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE