Szpital Uniwersytecki w Krakowie na nowo uruchamia działanie wszystkich poradni

2020-05-18 18:39
Szpital Uniwersytecki na nowo uruchamia działanie poradni
Autor: pixabay.com

Do normalnego funkcjonowania wraca też Zakład Diagnostyki Obrazowej. Ponadto, medycy prócz zabiegów onkologicznych i ratujących życie, będą wykonywali zabiegi planowe.

Jak mówi Marcin Jędrychowski dyrektor placówki - wszystko jest zabezpieczone. Nie ma powodu, żeby pacjenci w jakikolwiek sposób mogli czuć się zaniepokojeni tym, że przychodzą do szpitala covidowego, pamiętając, że miejsca, gdzie przebywają pacjenci covidowi, są miejscami oznaczonymi. Nie ma możliwości, żeby ktoś przez przypadek tam trafił.

Szpital Uniwersytecki rozpoczął także ponowne przekształcanie wybranych oddziałów. Przywrócono już z tak zwanego covidowego - oddział neurologii. Jak dodaje Marcin Jędrychowski - trzeba pamiętać, że w pierwszej kolejności korzystamy z udzielania tele-porad. To one decydują o tym, czy podejmujemy decyzję, że dany pacjent powinien przyjechać do szpitala, poradni.

Jest też inna dobra wiadomość. Liczba ozdrowieńców w Małopolsce jest znacznie wyższa niż osób które wciąż chorują na koronawirusa. Z najnowszych danych urzędu wojewódzkiego wynika, że wyzdrowiało już ponad 570 osób. Jak mówi Joanna Paździo z Urzędu Wojewódzkiego - najmłodsze osoba, której udało się pokonać koronawirusa ma osiemnaście miesięcy, a najstarsza ma osiemdziesiąt siedem lat. Spada też liczba osób hospitalizowanych. W Szpitalu Uniwersyteckim przebywa osiemdziesiąt osiem osób. Ta liczba jest dwukrotnie niższa niż na początku walki z koronawirusem. W Małopolsce przeprowadzono też ponad pięćdziesiąt tysięcy testów na koronawirusa.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE