Szkoła, klasa

i

Autor: Pixabay

Wiadomości

Zimowa przerwa świąteczna w szkole. Ile dni wolnego będą mieć uczniowie?

2023-12-13 7:35

Kiedy rozpoczyna się zimowa przerwa świąteczna? Ile dni wolnego od szkoły przypada w tym roku szkolnym między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem? Kalendarz roku szkolnego 2023/2024 ułożył się tak, że w całym roku szkolnym liczba dni wolnych jest o wiele mniejsza niż w poprzednich latach, a to dlatego, że dużo świąt wypada w weekendy. W tym roku Wigilia, czyli 24 grudnia przypada w niedzielę. Kiedy najbliższe wolne od szkoły?

Przerwa świąteczna 2023/2024. Ile dni wolnego będą mieć uczniowie?

Choć minęła dopiero połowa listopada, wielu uczniów i rodziców zastanawia się, kiedy najbliższe dni wolne od nauki i do kiedy będą chodzić do szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia. Wigilia przypada bowiem w niedzielę, natomiast 1 stycznia 2024, czyli Nowy Rok, w poniedziałek. Z kalendarza na rok szkolny 2023/2024 - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej - wynika, że zimowa przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2023 roku. W praktyce jednak uczniowie pójdą do szkoły dopiero we wtorek, 2 stycznia, ponieważ 1 stycznia to dzień wolny od pracy i zajęć edukacyjnych. Oznacza to, że w ramach zimowej przerwy świątecznej uczniowie będą mieć łącznie, wraz z weekendami, 10 dni wolnych od szkoły.

Po przerwie świątecznej czas na ferie zimowe. Niektórzy spędzą w szkole niespełna dwa tygodnie

9 dni - tyle dni lekcyjnych spędzą w szkole uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. To oni bowiem jako pierwsi w Polsce rozpoczną ferie zimowe w 2024 roku, które potrwają od 15 do 28 stycznia. Kolejno, od 22 stycznia do 4 lutego 2024 ferie rozpoczną województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie, a następnie, od 29 stycznia do 11 lutego: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. Najdłużej na kolejne wolne od szkoły po zimowej przerwie świątecznej będą musieli czekać uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, i wielkopolskiego. W tych województwach ferie potrwają od 12 do 25 lutego 2024 roku.

Pogoda w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia zaskoczy! IMGW opublikowało prognozę. Czy na Święta spadnie śnieg? [MAPY IMGW]

Wprowadzili opłatę za wejście do sklepu. W środku świąteczne dzieła sztuki