Zarażony koronawirusem listonosz dostarczył listy do 3 tys. osób. Będzie kwarantanna?

2020-04-22 9:18
Zarażony koronawirusem listonosz dostarczył listy do 3 tys. osób. Będzie kwarantanna?
Autor: Brendan/Flickr.com W placówce pocztowej przeprowadzono dezynfekcję

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u listonosza w Krakowie. Według Poczty Polskiej mężczyzna obsłużył 3 tysiące osób.

Listonosz, który pracuje na poczcie w Płaszowie, prawdopodobnie zaraził się od swojej żony, u której koronawirusa wykryto przed świętami Wielkanocnymi. W placówce przeprowadzono dezynfekcję i zawiadomiono służby sanitarne. Jak na razie Poczta Polska nie podaje, ile osób będzie objętych kwarantanną – na pewno jednak obejmie ona te osoby, które miały kontakt z zarażonym w miejscu pracy.

Aktualizacja 17:20

Jak informuje Sanepid, mieszkańcy rejonu obsługiwanego przez zarażonego listonosza nie zostaną objęci kwarantanną. Obowiązkową kwarantanną zostaną za to objęci 4 pracownicy poczty przy ul. Prokocimskiej. Listonosz zapewnił służby sanitarne, że stosował środki ochrony osobistej (np. maska, rękawiczki), a za każdym razem, gdy doręczał przesyłki osobiście, zachowywał odpowiedni dystans.

To już drugi listonosz zarażony koronawirusem w Krakowie. Pierwszy przypadek dotyczył mężczyzny pracującego w placówce pocztowej w Nowej Hucie.

Posłuchaj: Rzecznik małopolskiego ZUS - Anna Szaniawska
COŚ DOBREGO #008
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE