Koronawirus w Polsce: szczyt zachorowań się opóźni? Jest nowa prognoza

2020-04-24 7:36
Maska
Autor: Pixaby

Szczyt zachorowań w Polsce na COVID-19 wciąż jeszcze przed nami. Dopiero po nim liczba potwierdzonych przypadków powinna zacząć spadać. Kiedy on nastąpi? Specjaliści z uniwersytetu w Seattle prognozują, że możemy się go spodziewać 27 kwietnia. Wtedy może dojść do ponad 70 zgonów w ciągu doby.

Ostatnio pisaliśmy, że szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce przypadnie prawdopodobnie na 25 kwietnia. Tak wynikało z badań spółki Ex Metrix. Jej wcześniejsze badania sprawdzały się w granicach 94,4 proc.

Szczyt zachorowań w Polsce się opóźni

Tymczasem pojawiła się kolejna prognoza. Jej autorami są specjaliści ze stanowego uniwersytetu w amerykańskim Seattle. Naukowcy opracowują prognozy epidemiologiczne dla krajów na całym świecie, w tym również dla Polski.

Z analiz amerykańskich naukowców wynika, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi 27 kwietnia. Ma on potrwać kilka dni. W tym okresie liczba zgonów w naszym kraju może sięgać nawet 72 dziennie. Z powodu COVID-19 hospitalizowanych może być ok. 2,5 tys. pacjentów, 630 będzie wymagać pobytu na intensywnej terapii, a zdecydowana większość użycia respiratora.

Szczyt zachorowań w Polsce: kiedy koniec epidemii?

Na początku maja liczba potwierdzonych przypadków i zgonów powinna zacząć spadać. Koło 13 maja ma ich być około 44 dziennie. Na początku lipca natomiast z powodu COVID-19 miałyby umierać poszczególne osoby.

Należy jednak pamiętać, że powyższe dane są obarczone błędem prognostycznym. Liczba zachorowań, hospitalizacji i zgonów może więc być nieco większa lub mniejsza.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #008
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE