Zamiast zimy, wiosna? W weekend czeka nas mocne ocieplenie! [PROGNOZA POGODY]

2020-12-04 11:08 nm
Pogoda na weekend: 4-6.12
Autor: Pixaby Pogoda na weekend: 4-6.12

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o ataku zimy, a tymczasem najbliższy weekend zapowiada się... wiosennie! W Krakowie nie zabraknie słońca, a temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend [4-6.12.2020]

Tydzień temu nad Polskę nadciągnął zimny front, co spowodowało opady śniegu oraz mróz. Dzięki temu m.in. iluminacje świąteczne w Krakowie zostały rozświetlone w klimatycznej atmosferze. Jak prezentuje się stolica Małopolski na Święta? Zobaczcie.

W najbliższy weekend zamiast zimowej atmosfery czeka nas wiosna? W sobotę i niedzielę przygotujmy się na słoneczne godziny. Będzie też bardzo ciepło. W niedzielę nawet 11 stopni. Warto skorzystać z takiej aury i zaplanować spacer.

Pogoda w górach. Jakie są warunki?

Jeśli w weekend planujecie udać się w góry, to pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu. Jak podaje Tatrzański Park Narodowy, warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. W Tatrach wieje bardzo silny wiatr, na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. W górnych partiach utrzymuje się niski pułap chmur. Szlaki pokryte są niewielką ilością śniegu, a pod nim może znajdować się lód. Wszędzie jest dość ślisko.

Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów

Wybierając się teraz w góry, pamiętajmy również, że dni są krótki i szybko robi się ciemno. Ze szlaków należy zejść przed godziną 16. Aktualne warunki w Tatrach można sprawdzać na stronie TPN.

Posłuchaj, co to jest wodniak jajowodu i jak go leczyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.