Śnieg

i

Autor: Freepic.diller, Freepik

WIADOMOŚCI Z REGIONU

Zima wraca na Podhale! W ten weekend w Tatrach zrobi się biało. Prognoza pogody na weekend

2023-09-22 9:20

Tęskniliście za zimą? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, mamy świetną wiadomość! Już w ten weekend na Podhalu może zrobić się biało! Prognoza pogody na nadchodzący weekend zachwyci wszystkich fanów białego puchu, bowiem pierwszy śnieg spadnie w górach już w pierwszy dzień jesieni. Sprawdźcie szczegółową pogodę na koniec tygodnia.

Atak zimy na Podhalu. Rysy przyprószy w ten weekend śnieg!

Jeszcze nie wszyscy zdążyli zapomnieć o lecie i wakacjach, a już przyszła pora, aby przeprosić się z ciepłymi swetrami i puchatymi kurtkami. Już 23 września 2023 roku nastąpi pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni. Fani zimowego szaleństwa będą jednak mieli prawdziwy powód do świętowania, bowiem prognozy pogody pokazują, że zamiast jesiennej aury możemy spodziewać się w Tatrach pierwszego w tym sezonie śniegu! Osoby, które dopiero planują jesienne wypady, powinny wziąć pod uwagę fakt, że na Podhalu może chociaż przez chwilę zrobić się biało.

Tatry. Prognoza pogody na weekend 22-24 września

Najświeższe prognozy pogody pokazują, że w najbliższy weekend w Tatrach może spaść pierwszy śnieg! To świetna wiadomość dla fanów sportów zimowych, ale i przestroga dla amatorów pieszych wędrówek, którzy powinni szczególnie przyłożyć się do planowania swoich wyjść w góry, zwłaszcza w wysokie partie. Chociaż na raki i czekany może być trochę za wcześnie, warto pamiętać, że z Tatrami nie ma żartów i nawet najdrobniejsza pomyłka może okazać się śmiertelnym błędem.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż:

Jak czytamy na portalu Meteoblue, w piątek, 22 września na Rysach będzie tylko 9 st. C w ciągu dnia i 4 st. C w nocy. Znacznie cieplej będzie niż na Podhalu, czyli w Zakopanem. Tam na termometrach zobaczymy aż 22 st. C w ciągu dnia, zaś w nocy temperatura opadnie do 12 st C. Turyści powinni zachować szczególną ostrożność w sobotę, 23 września. Wtedy przez Podhale przejdą groźne burze. W Zakopanem będzie 19 st. C, zaś w Rysach zaledwie 7 st. C i to tam najgroźniej zagrzmi. W nocy w wysokich partiach gór będzie tylko 3 st. C, znacznie cieplej w Zakopanem, gdzie będzie 13 st. C.

Wyczekiwany przez wielu śnieg nadejdzie w niedzielę, 24 września. W Rysach w ciągu dnia będzie tylko 3 st. C, zaś w nocy ochłodzi się do -3 st. C i to właśnie tam spadnie biały puch. Fala chłodnego powietrza zejdzie także niżej na Podhale. W Zakopanem przez dzień będzie tylko 13 st. C, w nocy nastąpi lekkie ochłodzenie.

Proste szlaki w Tatrach dla amatorów pieszych wędrówek. To nie tylko ceprostrada:

Tu zginął syn Sylwii Peretti. Na bulwarze w Krakowie nie ma już śladu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE