Tatry

i

Autor: pl.freepik.com Tatry

WIADOMOŚCI

Planujesz jesienny urlop? Tę miejscowość koniecznie omijaj! Jest droższa od Zakopanego i Krakowa

2023-09-27 7:25

Tegoroczne wakacje minęły pod znakiem inflacji. Wiele osób nie mogło pozwolić sobie na zagraniczne wczasy, więc wybierało urlop w Polsce. Są też jednak tacy, którzy wojaże mają jeszcze przed sobą. Jeśli planujecie tani urlop w Polsce, lepiej omijajcie tę miejscowość. Okazuje się, że jest ona najdroższa w Małopolsce. Nie chodzi jednak ani o Kraków, ani o Zakopane. Czytajcie więcej w naszym materiale.

Wakacje 2023 w Polsce minęły pod znakiem inflacji

Górale jeszcze przed sezonem prognozowali, że tegoroczny sezon wakacyjny może być dla nich ciężki. Polacy coraz rzadziej pojawiają się w Zakopanem, odstraszeni galopującymi cenami. Na szczęście ich miejsce zajęli goście z zagranicy, a zwłaszcza turyści z Bliskiego Wschodu, których coraz częściej można spotkać w polskiej stolicy gór oraz w Krakowie. Arabowie pokochali Zakopane, a lokalni przedsiębiorcy nie mogli wymarzyć sobie lepszych klientów. Goście z zagranicy, w przeciwieństwie do Polaków, nie liczą każdej złotówki i chętnie sięgają po towary luksusowe.

Ceny za nocleg w turystycznych miejsowościach spadają

Kiedy myślimy o kierunkach wakacyjnych w Polsce, od razu przychodzą nam na myśl Tatry i nadbałtyckie miejscowości. Małopolska szczególnie może pochwalić się miejscami, w których aktywny wypoczynek na górskich szlakach co roku przyciąga wielu amatorów pieszych wędrówek i niezapomnianych widoków. Okazuje się, że osoby, które dopiero planują swój urlop są w bardzo dobrej sytuacji. Jak informuje Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl w programie "Newsroom WP", najbliższe tygodnie to czas, w którym ceny powoli zaczynają spadać.

— Obecnie średni koszt pobytu za osobę za dobę to 114 zł, a na początku wakacji to było 120-130 zł — powiedział w programie "Newsroom WP" Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl.

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?

Która miejscowość turystyczna w Małopolsce jest najdroższa?

Ekspert w programie "Newsroom WP" ocenił także ceny za nocleg w turystycznych miejscowościach położonych w Małopolsce. Wielu osobom może się wydawać, że pod względem cen Zakopane jest bezkonkurencyjne i prawdopodobnie tam wydamy najwięcej. Okazuje się jednak, że biorąc pod uwagę kwoty, które musimy przeznaczyć na nocleg, jedna miejscowość przebija polską stolicę gór i jest to Białka Tatrzańska. Jak wskazuje Karol Wiak, w Zakopanem noclegi zaczynają się w okolicach 100 złotych za dobę. W Białce Tatrzańskiej te ceny są znacznie wyższe, nierzadko zaczynając się nawet od 150 złotych.

Zamek w Muszynie po renowacji. Niebawem otwarcie nowej atrakcji

Opuszczona Osada Czorsztyn w Małopolsce
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE