"Zaczęło się w Krakowie" - wyjątkowy komiks Muzeum Armii Krajowej [GALERIA]

2020-02-07 9:30

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie wydało właśnie komiks edukacyjno-historyczny. Opowiada on o początkach krakowskiej konspiracji i Polskiego Państwa Podziemnego w okresie II Wojny Światowej. 30-sto stronicowy komiks można dostać w siedzibie muzeum.

To nie tylko nie lada gratka dla miłośników historii, ale także wyjątkowy sposób, by lepiej poznać losy miasta. Komiks "Zaczęło się w Krakowie" przedstawia początki działalności Organizacji Orła Białego. Wspomniana instytucja była jedną z pierwszych takich konspiracyjnych stowarzyszeń w okupowanej Polsce.

Praca nad komiksem trwała kilka miesięcy. W ramach projektu zorganizowana została także plenerowa wystawa pt. „Zaczęło się w Krakowie. Pierwsze lata konspiracji”. Spora część plansz komiksu znalazła się na zewnętrznych ekspozytorach porozstawianych na ulicach Krakowa. Można je było zobaczyć przez cały wrzesień ubiegłego roku, później wystawa została przeniesiona do gmachu muzeum.

30-stronicowy komiks można dostać w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Twórcami komiksu jest małżeństwo - Agnieszka Ostrowska-Błońska i Paweł Błoński.