Poznajesz któryś z tych rowerów? Może być twój! Policja zatrzymała rowerowego złodzieja

2020-02-07 10:10

W minioną niedzielę krakowscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który kradł rowery w różnych rejonach miasta. Jego łupem mogło paść nawet kilkanaście jednośladów.

Seryjny złodziej od połowy grudnia wypatrywał swoich zdobyczy w różnych rejonach Krakowa. Jednoślady znikały głównie w okolicach Śródmieścia, Krowodrzy i Podgórza. Złodziej zabierał rowery przypięte do stojaków, jak również pozostawione bez żadnych zabezpieczeń. Następnie podając się za właściciela skradzionego, sprzętu sprzedawał go w lombardzie.

Jednoślady, które czekały na spieniężenie, trafiały na dziedziniec jednej z kamienic w rejonie Rynku Głównego. Tam właśnie wpadli na trop złodzieja policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie. W minioną niedzielę funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego złodzieja oraz odzyskali rowery ukryte w specjalnej wnęce.

Mężczyzna jest już w areszcie, gdzie usłyszał dwa zarzuty kradzieży rowerów: jednego o wartości 1500 zł oraz drugiego wycenionego na 700 zł. Za jego wykroczenia grozi mu do pięciu lat więzienia, a ponieważ działał w warunkach recydywy wymiar kary będzie wyższy.

Policjanci apelują, aby wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach swoje rowery, lub osoby, którym rowery w ostatnim czasie zostały skradzione, zgłosiły się do Komisariatu Policji I w Krakowie przy ul. Pędzichów 5 lub nawiązały kontakt telefoniczny z referentem sprawy pod numerem telefonu: 12 615 72 37 lub 112.