Zabłądzili w lesie i przekroczyli granicę ze Słowacją. Teraz czeka ich kwarantanna!

2020-05-22 12:40 NM
Pieniny
Autor: Pixaby Zabłądzili w lesie i przekroczyli granicę ze Słowacją. Teraz czeka ich kwarantanna!

Czteroosobowa rodzina wybrała się na wycieczkę w Pieniny. Podczas spaceru zabłądziła w lesie i przekroczyła granicę ze Słowacją. Wędrowców czeka teraz obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna.

Brzmi dość absuraldnie, ale jest to prawda. Małżeństwo z dwójką dzieci przyjechało do Szczawnicy (woj. małopolskie) z okolic Łodzi. Rodzina postanowiła wybrać się na wycieczkę i pospacerować po Pieninach. Niestety w trakcie wędrówki zabłądzili. Okazało się, że przeszli przez granicę państwa i znaleźli się po stronie słowackiej.

Turyści stracili orientację w terenie i znaleźli się po niewłaściwej stronie granicy państwowej – mówi Michał Tokarczyk, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Wędrowcy napotkali patrol Straży Granicznej. Tym razem mundurowi popatrzyli na nich przychylnym okiem, nie nałożyli na rodzinę mandatu. Nie odbędzie się jednak bez konsekwencji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami całą czwórkę czeka teraz 14-dniowa kwarantanna.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.