Ciekawostki

W Małopolsce trwa budowa jednej z najpiękniejszych dróg w kraju. Kiedy pojadą nią kierowcy? [GALERIA]

2024-04-26 7:42

W Małopolsce trwa budowa drogi krajowej nr 47 na odcinku Rdzawka – Nowy Targ, która będzie fragmentem popularnej zakopianki. Wiele osób już okrzyknęło budowaną trasę mianem najpiękniejszej w Polsce. Ta prowadzi przez stosunkowo trudny, górzysty teren i zagwarantuje kierowcom przepiękne widoki na Tatry. Zobaczcie postęp prac w galerii, którą przygotowaliśmy.

DK 47 Rdzawka - Nowy Targ. Trwa budowa najpiękniejszej drogi w Polsce

We wrześniu 2024 roku przewiduje się zakończenie budowy nowego fragmentu DK 47 Rabka-Zdrój – Zakopane na odcinku Rdzawka – Nowy Targ, która będzie częścią popularnej zakopianki. Wydaje się jednak, że termin ten nieco się opóźni. Dwupasmowa droga o długości ponad 16 km ma być najpiękniejszą trasą w Polsce, opartą na czterech węzłach: Nowy Targ Południe, Nowy Targ Zachód, Klikuszowa i Obidowa. W ciągu trasy powstaną łącznie 22 obiekty inżynierskie (mosty, wiadukty i estakady). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje również przebudowę dróg lokalnych, dojazdowych i poprzecznych. Najpiękniejsza droga w Polsce prowadzona jest w stosunkowo trudnym, górskim terenie (gmina Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Nowy Targ), co zagwarantuje kierowcom wspaniałe widoki na Tatry. 

Budowa tej inwestycji zaowocuje wieloma korzyściami zarówno dla ruchu tranzytowego jak i dla ruchu lokalnego, poprzez: zapewnienie szybkiego i bezpiecznego tranzytu o dużej przepustowości, odciążenie sieci dróg jednojezdniowych niższych klas od dużego ruchu tranzytowego, odciążenie miejscowości leżących wzdłuż szlaku komunikacyjnego od ruchu tranzytowego, znaczne poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym obszarze, znaczne poprawienie warunków środowiskowych w obszarze oddziaływania projektowanej drogi, umożliwienie aktywizacji gospodarczej terenów zlokalizowanych w pobliżu projektowanej inwestycji – informuje GDDKiA.

Z jakich potraw słynie Małopolska? Sprawdź w QUIZIE, czy je znasz

Pytanie 1 z 10
Maczanka krakowska to połączenie między innymi
''Polska leży w niebezpiecznym miejscu!'' - Jacek Sasin