bieg, biegacze, maraton

i

Autor: Pixaby

XIX Krakowski Półmaraton Marzanny i VIII Biegu z dystansem "Dla małych serc". Prawie trzy tysiące uczestników

2023-03-19 15:08

W niedzielę ulicami Krakowa przebiegli uczestnicy dwóch maratonów - XIX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny i VIII Biegu z dystansem "Dla małych serc". Jak poinformowała policja, nie ma już utrudnień na drogach, ruch odbywa się normalnie.

Krakowski Półmaraton Marzanny rozpoczął się przy krakowskich Błoniach o godz. 11, tuż po nim z Bulwarów Wiślanych przy Moście Kotlarskim ruszyli uczestnicy VIII Biegu z dystansem "Dla małych serc".

W atmosferze sportowej rywalizacji biegacze chcieli powitać wiosnę, ale jak zaznaczali organizatorzy - Fundacja VENA SPORT oraz Krakowski Klub Biegacza DYSTANS - celem zawodów jest także promocja biegania jako najprostszej formy aktywności sportowej oraz zebranie funduszy na potrzeby fundacji wspierającej kardiochirurgię dziecięcą "Schola Cordis"

Z powodu imprezy z utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. Na czas biegów zamknięta była al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Emaus, ul. Kościuszki i ul. Księcia Józefa, a samochody były prowadzone objazdami. Brak przejazdu obowiązywał także na ul. Podzamcze oraz św. Idziego. Zmiany obowiązywały też na trasach tramwajów nr 1, 2, 6, 8, 13 i 18 oraz licznych autobusów. Impreza miała potrwać do godz. 14.30. Jak poinformowało o tej porze biuro prasowe małopolskiej policji, wydarzenie zakończyło się, a ruch odbywa się już normalnie.

Plebiscyt Warszawiaki 2022. Warszawa codziennie zaskakuje!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE