Schronisko

i

Autor: Pixabay

Wydarzenia

Wypożycz choinkę, zamiast ją kupować. Przy okazji pomożesz zwierzakom!

2023-12-11 12:35

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dostawania i obdarowywania innych prezentami. A jak upominki, to tylko pod choinką. Już teraz możesz wziąć udział w akcji ZZM i zarezerwować drzewko na święta, a tym samym pomóc bezdomnym zwierzakom ze schroniska w Krakowie. Oto co musisz zrobić!

Przynieś karmę, a dostaniesz świąteczne drzewko

Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował w okresie przedświątecznym wyjątkową propozycję dla miłośników zwierząt. Krakowianie mogą wypożyczyć doniczkowe świąteczne drzewko. Warunek jest jeden. Trzeba kupić co najmniej 5 kg karmy dla psów i kotów ze schroniska. Za przyniesione jedzenie dla czworonogów mieszkaniec może odebrać choinkę. Karmę dla zwierząt do schroniska zawiozą pracownicy ZZM. Odbiór choinek możliwy jest do 23 grudnia, przy ul. Za Torem 22 w godz. od 8:00 do 20:00. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza internetowego. Drzewka rozchodzą się w szybkim tempie, więc nie należy zwlekać z zapisami.

Pomoc dla zwierząt z krakowskiego schroniska

Ostatnio zapisy, aby otrzymać świąteczne drzewko zostały wstrzymane, ponieważ zabrakło już choinek do rozdania. Na szczęście ZZM zorganizowało dodatkowe egzemplarze i wznowiło akcję. Drzewko świąteczne ponownie jest do nabycia w zamian za jedzenie dla zwierzaków. Przykładowe karmy, które są dobrej jakości i które poleca zakupić KTOZ to : Taste of the Wild, Wild Freedom, Carnilove, Purizon, Wiejska Zagroda, Feringa, Catz Finefood, Zooplus Bio, Mac’s, Brit, Acana, Rocco, Orijen, Fitmin, Alpha Spirit. Jeśli ktoś chce wspomóc psy i koty bez brania udziału w akcji, może przywieźć karmę bezpośrednio do schroniska.

Po świętach przywiezione do ZZM choinki zostaną posadzone w gruncie. Termin zwrotu zaplanowano między 9, a 22 stycznia 2024 roku, aby dać im drugie życie w ramach corocznej akcji „Choinka”.

Darmowy karp w Krakowie. Tłumy przybyły na Mały Rynek

81. Konkurs Szopek Krakowskich na Rynku Głównym. Zobacz zdjęcia

QUIZ. Jak dobrze znasz historię Krakowa? Ten daty znają tylko eksperci!

Pytanie 1 z 10
1. W którym roku Kraków uzyskał prawa miejskie?