Wojewoda małopolski apeluje o przyjęcie uchwały. Chodzi o papieża Jana Pawła II

i

Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Chcą bronić JP2

Wojewoda małopolski apeluje o przyjęcie uchwały. Chodzi o papieża Jana Pawła II

2023-03-13 10:07

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wystosował apel do Zarządu oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego. Chodzi o uchwałę ws. papieża Jana Pawła II. Ma ona nawiązywać do tej przyjętej przez Sejm w czwartek, 9 marca ws. obrony dobrego imienia świętego.

Wojewoda apeluje ws. Jana Pawła II

Wojewoda Łukasz Kmita zwrócił się z apelem do Zarządu oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego z prośbą o rozważenie przyjęcia uchwały, która miałaby „Okazać poparcie i solidarność Małopolski z tymi, którym leży na sercu dbałość o dobre imię św. Jana Pawła II”.

Łukasz Kmita wskazał, że byłoby to nawiązanie do przyjętej przez Sejm uchwały ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

- (…) Prośba ta jest podyktowana pamięcią o tym, że 5 października 2020 r. watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w odpowiedzi na prośbę Metropolity Krakowskiego, specjalnym dekretem potwierdziła, że św. Jan Paweł II jest patronem przed Bogiem Województwa Małopolskiego – czytamy na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Wojewoda wskazał także na niekwestionowany autorytet papieża wśród Małopolan.

- (…) Jestem przekonany, że Zarząd i Sejmik Województwa Małopolskiego w poczuciu odpowiedzialności i solidarności będzie gotowy okazać wsparcie i jednomyślność w obronie jego dobrego imienia – napisał Łukasz Kmita.

- Być może dla nas wszystkich jest to czas próby. Czas, gdy trzeba sobie nie tylko jasno powiedzieć, jakie wartości są dla nas ważne, ale także w konkretny i namacalny sposób te wartości zademonstrować. Nie pozwólmy, aby autorytety były niszczone! Świat bez autorytetów to świat niemający sensu, to droga donikąd. Dobre imię świętego Jana Pawła II jest naszą wspólną sprawą – wspólną sprawą Małopolski i Małopolan - podkreślił wojewoda Kmita.

Hubert Hurkacz po awansie do III rundy Indian Wells. Mówi, co nie było łatwe!

Jak dobrze znasz największe oscarowe hity? Quiz

Pytanie 1 z 7
Pierwsza ceremonia wręczenia Oscarów odbyła się w 1929 roku. Zwyciężył wówczas film…