Wisła Kraków

i

Autor: Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków

Sport

Wisła Kraków wraca do gry? Radosław Sobolewski wywalczył dla siebie więcej czasu

2023-08-28 10:02

Wisła Kraków wlała nieco więcej nadziei w serca rozczarowanych jak dotąd kibiców. Piłkarze „Białej Gwiazdy” w niedzielę rozbili na Stadionie Miejskim w Krakowie bezradną Arkę Gdynia aż 5:1. Jeśli jakikolwiek mecz mógłby zmienić oblicze kiepskiego startu Wisły w nowym sezonie Fortuna 1. Ligi, to wydaje się, że spotkanie z „Arkowcami” idealnie kandyduje do tego miana. Co ważne, najprawdopodobniej wysokie zwycięstwo da nieco więcej czasu Radosławowi Sobolewskiemu.

Czy Wisła Kraków wróci do Ekstraklasy? Koncert w meczu z Arką

Wisła Kraków w bieżącym sezonie Fortuna 1. Ligi spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców. Przed meczem z Arką Gdynia podopieczni Radosława Sobolewskiego wygrali zaledwie jedno ligowe spotkanie, pokonując Polonię Warszawa. W pozostałych meczach Wiślacy odnotowali dwa remisy i dwie fatalne wizerunkowo porażki z GKS-em Tychy oraz Odrą Opole. Fatalne wyniki przełożyły się także na atmosferę wokół klubu, bo kibice coraz głośniej wyrażali chęć pożegnania z Radosławem Sobolewskim. Sprawa pozostawała napięta do tego stopnia, że Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków postanowiło zorganizować twitterowe spotkanie z Jarosławem Królewskim, który na żywo odpowiadał na pytania kibiców „Białej Gwiazdy”.

Te dotyczyły głównie proponowanych i potencjalnych zmian w klubie, zwłaszcza w sztabie szkoleniowym. Wielu kibiców domagało się zwolnienia trenera Radosława Sobolewskiego. Prezes Jarosław Królewski informował wówczas, że Radosław Sobolewski pozostanie na swoim stanowisku co najmniej do poniedziałku, 28 sierpnia, prowadząc dzień wcześniej Wisłę Kraków w meczu z Arką Gdynia.

Po wspomnianym meczu i spotkaniu z Radą Nadzorczą miały zapaść kluczowe dla klubu decyzje. Porażka w niedzielnym starciu z Arką prawdopodobnie skutkowałaby zwolnieniem Sobolewskiego, jednak piłkarze odrobili lekcję z ostatnich niepowodzeń i w świetnym wręcz stylu rozbili bezradną Arkę Gdynia aż 5:1. Mecz zrobił na kibicach duże wrażenie, którzy mogli obserwować niemal odmieniony zespół.

Myślę, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Cokolwiek nie powiem, to i tak ktoś to odbierze źle, więc tylko powiem, że chciałbym serdecznie podziękować chłopakom za to spotkanie i za to ile zdrowia zostawili dzisiaj na boisku. To jest najważniejsze – skomentował okazałe zwycięstwo trener Sobolewski.

Wygrana z Arką być może okaże się meczem kluczowym i „założycielskim” dla reszty bieżącego sezonu.

Chciałbym, żeby był to taki mecz. Każdy wie o tym, że podczas tego okna transferowego nastąpiło wiele zmian i to jest nowa drużyna. Każdy zespół potrzebuje takiego wyraźnego meczu. W tamtej rundzie był to mecz wyjazdowy również z Arką Gdynia. Mam nadzieję, że to spotkanie również będzie takowym – dodał Radosław Sobolewski.

Niemal pewnym jest, że wygraną w meczu z Arką Gdynia Radosław Sobolewski przedłużył swój pobyt na ławce trenerskiej przy Reymonta i nieco oczyścił atmosferę wokół zespołu, zwłaszcza wśród kibiców, których zdanie bywa zmienne. Kluczowym wydaje się być także zbliżający się mecz z liderem Fortuna 1. Ligi – Miedzią Legnica, który odbędzie się w piątek, 1 września. „Miedzianka” w bieżącym sezonie nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania i ma 14 punktów na koncie. „Biała Gwiazda” odbiła się od dna i obecnie zajmuje 8. pozycję w lidze z dorobkiem ośmiu punktów.

Tak rodziła się legenda. Jak powstawała Wisła Kraków?

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zaczynają walkę w US Open