Uczniowie z "Siódemki" zbierają na drogą operację dla kolegi. Wy też możecie pomóc [AUDIO]

2020-01-23 16:30
Uczniowie z siódemki zbierają na drogą operację dla swojego kolegi. Też możecie pomóc! [AUDIO]
Autor: siepomaga.pl Dominikowi można pomóc za pośrednictwem portalu siepomaga.pl

Z powodu nieszczęśliwego wypadku ma poparzone 40 procent ciała. Koledzy i koleżanki ze szkoły pomagają mu zebrać pieniądze na kosztowną operację za granicą.

Cztery miliony złotych na operację ostatniej szansy. Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie zbierają pieniądze, by pomóc swojemu koledze z ławki - Dominikowi Breksie. W dzieciństwie doznał rozległych poparzeń II i III stopnia. Polska służba zdrowia niestety nie jest w stanie mu pomóc. Dominik potrzebuje pieniędzy, by polecieć na operację do Stanów Zjednoczonych.

Już w tamtym roku samorząd zorganizował akcje charytatywne. "Siódemka" w ogóle słynie z takich inicjatyw. Wcześniej były to między innymi koncerty charytatywne, których całkowity dochód został przekazany na leczenie Dominika.

My również w tym roku chcielibyśmy przedłużyć tradycję koncertów charytatywnych - mówi członek samorządu uczniowskiego "Siódemki" Piotr Walczak.

W akcję zaangażował się znany badacz historii Krakowa Leszek Mazan. Przekazał szkole książki, które napisał wspólnie z Mieczysławem Czumą.

Wszystkie dotyczą Krakowa, Małopolski i wydawnictwo zobowiązało się kilkadziesiąt takich książek, pod tytułem "Jacy Tacy, Rzecz o Krakowie", przekazać szkole. Ta ma to po prostu sprzedać i wziąć sobie pieniążki - mówi Mazan.

Pomóc Dominikowi można podczas jednej z organizowanych przez szkołę akcji charytatywnych, albo za pośrednictwem zbiórki na portalu siepomaga.pl pod hasłem "Ratujemy Dominika". Jak dotąd udało się zebrać blisko 0,5 miliona złotych.

Chce móc normalnie żyć, ale potrzebuje dużo pieniędzy. Posłuchaj materiału Kuby Paducha:

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE