Policja

i

Autor: Fleimax/CC0/pixabay.com

Troje pijanych kierowców w jednym samochodzie. Jeden z nich miał prawie cztery promile!

2021-07-05 15:12

Zakopiańscy policjanci zatrzymali trzy osoby: dwóch mężczyzn i jedną kobietę, którzy kompletnie pijani na zmianę prowadzili samochód. Badanie alkomatem wykazało 3,5, 3,8 oraz 2,8 promila alkoholu. Za jazdę pod wpływem grozi kara do dwóch lat więzienia.

Takie interwencje zdarzają się bardzo rzadko, ale jak widać można zatrzymać troje nietrzeźwych kierujących i to poruszających się jednym samochodem. Tak też się stało w miniony piątek wieczorem, na zakopiańskiej Olczy - poinformował w poniedziałek rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Raport z anteny 5.07, godz.10

Policjanci zostali wezwani na interwencję, ponieważ na drodze nagle bez powodu zatrzymało się osobowe audi tamując przejazd innym kierowcom. Jak relacjonowali świadkowie, wysiadł z niego kierowca i pasażerka, po czym zamienili się miejscami. Jednak auto daleko nie odjechało. Po przebyciu kilkuset metrów kobieta zatrzymała samochód na środku drogi i ustąpiła miejsca za kierownicą drugiemu z pasażerów, który z kolei nawracając wjechał w ogrodzenie.

Policjanci dokonując kontroli stanu trzeźwości ustalili, że pierwszy kierowca tj. 39-latek z powiatu tatrzańskiego kierował mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. 36-latka, również z powiatu tatrzańskiego, kierowała mając w organizmie 3,8 promila alkoholu, była bez prawa jazdy, gdyż już wcześniej za to samo przestępstwo je straciła. Natomiast najmłodszy z kierowców, 26-latek nigdy nie zrobił prawa jazdy, za to postanowił kierować mając w organizmie 2,8 promila alkoholu. Pojazd odholowano, a troje kierowców powrót do domu kontynuowało pieszo.

Z kolei w niedzielę wieczorem, policjanci z Bukowiny Tatrzańskiej zatrzymali pijanego kierowcę ciągnika rolniczego. 31-latek miał w organizmie 3,1 promila alkoholu.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE