Tour de Pologne 2019

i

Autor: Łukasz Gągulski Tour de Pologne 2019

Tour de Pologne zawita do Krakowa - na wyścig czeka cały kolarski świat!

2020-05-15 8:02

Na ten wyścig czeka nie tylko Polska, ale cały kolarski świat - przekonuje Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. Prawdopodobnie będzie to pierwsza duża impreza sportowa, która zawita do Małopolski po zakończeniu pandemii. Data wyścigu została przełożona z lipca na początek sierpnia.

Tour de Pologne 2020: czy się odbędzie?

Spekulacje na temat tego, czy Tour de Pologne odbędzie się w tym roku, pojawiały się od dłuższego czasu. Wszystko ze względu na wciąż obecną pandemię koronawirusa. Zarówno w Krakowie, jak i w całej Polsce odwoływano wszystkie imprezy masowe, także te sportowe. Stąd wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy Tour de Pologne się odbędzie.

Tour de Pologne 2020: czy zobaczymy zmagania sportowców?

Czy Tour de Pologne się odbędzie? Okazuje się, że tak! Świetne wiadomości przekazał nam Czesław Lang, dyrektor i organizator Tour de Pologne.

Na więcej szczegółów trzeba poczekać, bo planowanie wyścigu kolarskiego w obecnych warunkach nie jest łatwe. Jesteśmy cały czas w kontakcie z miastami etapowymi, wiele rzeczy mamy dogadane i czekamy na rozwój wydarzeń - mówi Czesław Lang.

Tour de Pologne 2020: jak będzie wyglądać wyścig?

Znana jest liczba etapów wyścigu, która zostanie zmniejszona do pięciu. Kolejne odcinki trasy będą dłuższe niż w poprzednich latach. Na prośbę zawodników duża część wyścigu ma odbyć się w górach.

Zawodnicy są stęsknieni rywalizacji. Trenują indywidualnie, wyjeżdżają do lasów, gdzie trenują, ale dla kolarza najważniejsze jest ściganie się, dlatego liczymy, że w Tour de Pologne wystartują czołowi zawodnicy, bo oni są zwyczajnie spragnieni startów - dodaje Czesław Lang.

Tour de Pologne 2020: czy odbędzie się w Krakowie?

Organizatorzy zakładają, że wyścig zawita do Krakowa na ostatnim etapie. To w stolicy Małopolski ma stanąć meta Tour de Pologne, na którą, z powodów bezpieczeństwa, nie zostaną zaproszeni kibice.

Posłuchaj o właściwościach łopianu. Jak go stosować w ziołolecznictwie i kosmetyce? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #21
Sonda
Twoje ulubione miejsce na wypoczynek to: