Szlachetna Paczka prosi o więcej darczyńców. Niektóre rodziny mogą nie dostać pomocy

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Czasu coraz mniej a potrzeby wciąż duże.

Szlachetna Paczka prosi o więcej darczyńców. Niektóre rodziny mogą nie dostać pomocy

2021-12-08 12:29

Na blisko 17 tysięcy rodzin, prawie 600 wciąż nie ma darczyńców. Stowarzyszenie Wiosna bije na alarm wobec zagrożenia, że nie do wszystkich potrzebujących rodzin w tym roku trafi Szlachetna Paczka. Wolontariusze i pracownicy proszą wszystkich, którzy byliby chętni, aby wykazali się sercem.

Na kilka dni przed weekendem cudów Szlachetna Paczka apeluje do ludzi dobrej woli o pomoc. Prawie 600 rodzin wciąż nie ma zadeklarowanych darczyńców. Działacze Stowarzyszenia Wiosna proszą tylko o kliknięcia w daną rodzinę na stronie internetowej Paczki. Trzeba to zrobić do piątku żeby pomoc dotarła, ale sama paczka z darami może dotrzeć nieco później.

Oczywiście w porozumieniu z wolontariuszem rodziny, do którego otrzymujemy numer telefonu od razu jak wybierzemy rodzinę, więc mamy kontakt z kimś, kto wie, robił paczkę nie jeden raz, wie z czym to się je i jest w stanie pomóc, powiedzieć od A do Z w jaki sposób to zorganizować - mówi prezeska Stowarzyszenia Wiosna Joanna Sadzik.

Ten rok jest rekordowy pod względem liczby miejsc, gdzie Szlachetna Paczka rozpoczęła działalność. Jest ich aż 60. Potrzeby są bardzo różne.

Czasem jest tak, że rodzina potrzebuje na przykład specjalistycznego żywienia ze względu na jakąś chorobę, która w tej rodzinie występuje. Czasem jest tak, że środki czystości muszą być hipoalergiczne, albo środki czystości muszą być przeznaczone dla niemowlaka, bo właśnie się taki urodził - mówi Joanna Sadzik.

Prezes Sadzik przyznaje, że tegoroczna Paczka jest trudna. Przez długi czas brakowało wolontariuszy, a teraz brakuje darczyńców. Stowarzyszenie wierzy jednak, że uda się pomóc wszystkim rodzinom, które poprosiły o pomoc. Przypominamy, że pomóc można wybierając i klikając w rodzinę na stronie Szlachetnej paczki. Znajdziecie ją tutaj.

O sytuacji z prezeską Wiosny Joanną Sadzik rozmawiał nasz reporter Kuba Paduch:
Szlachetna Paczka w Lublinie szuka wolontariuszy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE