Andrychów

i

Autor: PAP/Art Service

Na sygnale

Śmierć 14-latki z Andrychowa. Prokuratura podała wstępne wyniki sekcji zwłok

2023-12-01 16:12

Prokuratura Okręgowa w Krakowie podała wstępne wyniki sekcji zwłok 14-latki z Andrychowa, która zmarła w środę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jako wstępną przyczynę śmierci biegli wskazali śmierć mózgową, która nastąpiła na skutek obrzęku mózgu, który spowodowany został masywnym krwawieniem śródmóżdżkowym.

Śmierć 14-latki z Andrychowa. Prokuratura prowadzi śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Krakowie podała wstępne wyniki sekcji zwłok 14-latki z Andrychowa, która zmarła w środę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Jako wstępną przyczynę śmierci biegi wskazali śmierć mózgową, która nastąpiła na skutek obrzęku mózgu, który spowodowany został masywnym krwawieniem śródmóżdżkowym - powiedział w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Kowalski.

Rzecznik przekazał, że decyzją Prokuratora Okręgowego sprawa została przeniesiona do Prokuratury w Krakowie i będzie prowadzona w formie śledztwa osobistego prokuratora. Jako wstępną przyczynę śmierci 14-letniej Natalii biegi wskazali śmierć mózgową, która nastąpiła na skutek obrzęku mózgu, który spowodowany został masywnym krwawieniem śródmóżdżkowym.

Cechy wyziębienia organizmu zostały przez biegłych stwierdzone w trakcie sekcji ale trzeba mieć na uwadze, że zmarła przez prawie dwa dni była hospitalizowana i podłączona do aparatury EKMO, której działanie zaburzyło możliwość ustalenia przez biegłych wpływu wychłodzenie organizmu na śmierć 14- latki  - podkreślił prokurator.

Wieczorny Express - Agnieszka DZIEMIANOWICZ-BĄK, Łukasz SCHREIBER