Ryanair podnosi ceny. Koniec taniego latania

2022-08-12 13:35
Ryanair
Autor: Pixabay Koniec z tanimi lotami u popularnego przewoźnika. Ceny paliw uderzają także w przemysł lotniczy

Ryanair ogłasza koniec tanich biletów. Promocje i atrakcyjne oferty lotu na drugi koniec Europy za kilkanaście złotych mają już nie wrócić. Powód? Notowania ropy naftowej, które w ostatnich miesiącach pociągnęły za sobą wzrost cen paliwa lotniczego. Wzrost kosztów paliwa sprawia, że linie lotnicze są zmuszone do podwyżek cen swoich biletów.

Tanie latanie sposobem na podróżowanie

Zapewne wielu z nas należy do społeczności podróżników, którzy na różnych tematycznych forach internetowych lub grupach w serwisie Facebook szukają informacji o okazjach i tanich biletach lotniczych. Inni korzystają z wyszukiwarek tanich lotów, które są najbardziej efektywną i szybką metodą na znalezienie atrakcyjnej oferty. Na przestrzeni ostatnich 20 lat ceny biletów nieustannie spadały, co pociągnęło za sobą popularyzację transportu lotniczego. Niestety okazało się, że jedna z najczęściej wybieranych linii lotniczych nie będzie już oferowała tanich lotów. Ryanair to irlandzkie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie. Jest to najpopularniejszy w Polsce przewoźnik – obok PLL LOT oraz Wizz Air. W pierwszym kwartale 2022 roku przewiózł najwięcej, bo aż 2,1 mln pasażerów.

Era taniego latania dobiega końca

Czas, kiedy tanie loty były codziennością, dobiegł końca – ogłosił to szef Ryanaira, Michael O’Leary w wywiadzie dla BBC Radio 4, który cytuje bezprawnik.pl. Jaki jest powód podwyżek cen biletów? Przede wszystkim notowania ropy naftowej, które w ostatnich miesiącach pociągnęły za sobą wzrost cen paliwa lotniczego. Do tego dochodzi jeszcze inflacja i rosnące oczekiwania płacowe ze strony pracowników lotnictwa. To wszystko powoduje, że ceny biletów będą rosły. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych podało, że paliwo lotnicze kosztuje obecnie średnio 176,29 dolarów za baryłkę, czyli o 146,6 procent więcej niż rok temu.

Rosjanie uciekają z Krymu

QUIZ. Skróty światowych organizacji. Potrafisz je rozszyfrować?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co oznacza skrót ONZ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE