Rozpalona koza w mongolskim namiocie w centrum Krakowa

2020-01-13 14:20
Kraków: Rozpalona koza w mongolskim namiocie
Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa

Wygląda na to, że nie wszyscy wzięli sobie do serca zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie. Strażnicy miejscy ze stolicy Małopolski otrzymali ostatnio nietypowe zgłoszenie. Po dotarciu na miejsce czekała na nich rozpalona "koza" mongolskim namiocie.

O całej informacji służby poinformowały na Facebooku. - Przyzwyczajeni jesteśmy, że kontrolując krakowskie paleniska, odwiedzamy domy, altany kamienice, ale nie… jurty. Dzisiaj mieszkaniec zgłosił dyżurnemu zadymienie w rejonie al. 29 listopada. Jakież było zdziwienie strażników, gdy przy ul. Nad Strugą zobaczyli… mongolski namiot, a w nim buchający ogniem piecyk typu "koza" - napisała krakowska Straż Miejska na portalu społecznościowym.

Okazało się, że w tamtejszej "kozie" spalane jest drewno. Polak, który obsługiwał piecyk, po prostu zapomniał o ustawie antysmogowej. Został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE