Najlepsze licea i technika w Krakowie: liderem V LO i Technikum Łączności [RANKING]

2020-01-10 12:30
V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Autor: Street View V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" opublikowała ranking najlepszych średnich szkół w Polsce. Spośród krakowskich placówek dwie znalazły się na podium. Chodzi o V Liceum Ogólnokształcące i Technikum Łączności nr 14.

Krakowskie szkoły średnie od lat znajdują się w czołówce zestawienia. Nie inaczej było tym razem. W tegorocznej edycji "Perspektyw" wzięto pod uwagę 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników z całego kraju. Wśród kryteriów, jakie musiały spełniać szkoły, by znaleźć się rankingu, to np. ilość maturzystów zdających tam egzamin (minimum dwunastu). Średnie wyniki z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Najlepsze licea w Krakowie: liderem V LO

Najlepszą szkołą ogólnokształcącą w Polsce jest Liceum Ogólnokształcące Uniwersyteckie z Torunia. Drugie miejsce przypadło XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica z Warszawy. Podium zamyka V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

W pierwszej setce znalazło się też sześć innych krakowskich liceów. Są to: (17. miejsce), Prywatne VII LO (31. miejsce), Społeczne III LO (63. miejsce), II LO (78. miejsce), Prywatne VIII LO (93. miejsce) i VIII LO (99. miejsce).

Najlepsze technika w Krakowie: numerem jeden Technikum Łączności nr 14

Najlepszą szkołą techniczną w Polsce według rankingu jest warszawskie Technikum Mechatroniczne nr 1. Numer dwa to Technikum nr 7 z Nowego Sącza, które wyprzedziło zeszłorocznego lidera - Technikum Łączności nr 14.

W rankingu wyróżniono jeszcze cztery krakowskie technika: Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 (18. miejsce), Technikum Energetyczno-Elektroniczne nr 9 (20. miejsce), które awansowało z 37. miejsca, Technikum Budowlane nr 1 (41. miejsce), a także Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 (66. miejsce).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE