Romantyczna mapa Polski. W Małopolsce brakuje sentymentalnych wyznań?

2020-02-06 12:20
Para
Autor: Pixaby

Zespól Picodi stworzył ranking najbardziej romantycznych województw w Polsce. Niestety Małopolska nie ma się czym pochwalić. W rankingu znalazła się dopiero na 14. miejscu, wyprzedzając tylko Mazowsze i Dolny Śląsk.

Picodi brało pod uwagę statystyki wyszukiwać "romantycznych" fraz w sieci. Chodziło m.in. o sformułowania takie jak: "wyznanie miłości", "romantyczna kolacja", "kwiaty", "niespodzianka" i inne, które kojarzą się z Walentynkami. W okresie 14 lutego ich wyszukiwanie w sieci przeważnie wzrasta. Jak się okazuje, nie w każdym rejonie.

Kraków wraz z Małopolską znalazł się dopiero na 14. miejscu. Mniej romantyczne jest od niego tylko Mazowsze oraz Dolny Śląsk. A gdzie mamy największe zainteresowanie Walentyntkami i miłostkami? Numerem jeden jest województwo Podlaskie. Następnie Kujawsko-Pomorskie i Warmińsko-Mazurskie.

Romantyczna mapa Polski
Autor: Google/Picodi
Romantyczna mapa Polski
Autor: Google/Picodi

Jak podkreśla zespół Picodi:

Badanie polegało na porównaniu wzrostu popularności poszczególnych słów kluczowych w okresie styczeń-luty 2019 r. na podstawie danych archiwalnych wyszukiwarki Google (poprzez narzędzie Keyword Planner).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE