Tak wychodzi się z pracy na Kasprowym Wierchu! Nagranie jest hitem w sieci!

2020-02-06 11:00
Kasprowy Wierch
Autor: facebook.com/tatromaniak1 fot. Łukasz Chmura

Zima w tym roku zaskoczyła... Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu. W ciągu doby spadło ponad metr śniegu i zatarasowało wejście do budynku. Nagranie i fotografia są hitami w sieci!

Ci, którzy czekali na świeżą dostawę białego puchu w Tatrach, mogą być zadowoleni. W miniony wtorek i środę na Podhalu zanotowano spore opady śniegu. Spadło go ponad pół metru. Zakopane oraz okoliczne miejscowości momentalnie odzyskały zimową atmosferę.

Śnieg nie ominął oczywiście także gór, w tym Kasprowego Wierchu. Na portalu Tatromaniak pojawiło się zdjęcie widoku, jaki ujrzeli pracownicy Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego. Biały puch prawie całkowicie zatarasował wejście do budynku. W sieci pojawił się też film, na którym widać, jak jeden z pracowników chce opuścić obserwatorium.

Tatry: trzeci stopień zagrożenia lawinowego

W Tatrach panują bardzo trudne warunki. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. TOPR wydał ostrzeżenie przed wyprawami w góry. Lawinę jest łatwo wywołać, mogą one też schodzić samodzielnie. Poruszanie się wymaga bardzo dużego doświadczenia i umiejętności oraz posiadania bardzo dużej zdolności do oceny lokalnego zagrożenia lawinowego. Należy unikać stromych stoków, szczególnie wskazanych w komunikacie lawinowym jako niekorzystnych pod względem wystawy lub wysokości. Konieczne jest zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa.

Na stronie lawiny.topr.pl pracownicy dodali również swój komunikat (pisownia oryginalna).

Opad śniegu Z SILNYM WIATREM na zróżnicowane podłoże utworzył nowe depozyty śniegu. Zwłaszcza w żlebach, depresjach, pod ścianami i w pobliżu grani. Należy ODCZEKAĆ z realizacją górskich celów do czasu POPRAWY WARUNKÓW. Nie mylić z poprawą pogody !!!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE