Reklama

i

Autor: Zrzut ekranu, Lormarini, YouTube.com, Amica Chips | Spot 2024 - Lorenzo Marini Group | Filmgood

Ciekawostki

Reklama chipsów oburzyła internautów. Katolicy żądają przeprosin [WIDEO]

2024-04-17 7:30

Reklamy bywają czasem kontrowersyjne, choć to stwierdzenie nad wyraz delikatne. Niektóre z nich potrafią rozwścieczyć setki, tysiące, a nawet miliony odbiorców. Tak jest częściowo w przypadku pewnej reklamy chipsów, która wywołała oburzenie wśród katolików. Ziemniaczany przysmak zastąpił bowiem… komunię. Zobaczcie nagranie omawianej reklamy.

Reklama chipsów oburzyła katolików. Ziemniaki zastąpiły hostię

Reklamy mają to do siebie, że często nie przypadają nam do gustu, choć nie zawsze tak jest. Niektóre z nich cieszą się niesłabnącą popularnością, stając się wzorem marketingu i wiecznym viralem. Wiele reklam stawia na przekraczanie granic – subtelniej, bądź nieco agresywniej wywołując emocje wśród odbiorców. Emocje zdecydowanie wywołali twórcy reklamy włoskich Amica Chips. O co poszło?

Reklama trwa pół minuty i zaczyna się od przemarszu zakonnic po klasztorze, które zmierzają w kierunku ołtarza, aby przyjąć komunię świętą. Kiedy ksiądz udziela eucharystii, sielską muzykę stylizowaną na utwór „Ave Maria” przerywa… chrupiący chips. Kamera zmierza następnie w kierunku zakonnicy, która w ręku trzyma paczkę popularnego przysmaku, nie robiąc sobie nic z obecności duchownego i pozostałych zakonnic.

Jak informuje „The Guardian”, reklama wywołała oburzenie wśród katolików, a sami producenci tłumaczyli, że była ona skierowana do młodszych odbiorców w nieco prowokacyjny sposób. „The Guardian” dodaje, że prezes włoskiego, katolickiego stowarzyszenia AIART, Giovanni Baggio oskarżył twórców reklamy i firmę o bluźnierstwo.

Omawianą reklamę Amica Chips można obejrzeć poniżej.

Pasmo górskie idealne dla osób lubiących ciszę i spokój. Nie spotkasz tam zbyt wielu turystów

Jak zmienił się Bartek Wrona? Kiedyś był bożyszczem nastolatek!