W Tatrach spadł żółty śnieg! Co to za zjawisko? "Pamiętajcie, by go nie jeść" [ZDJĘCIA]

2021-02-08 11:14
W Tatrach spadł żółty śnieg! Co to za zjawisko? Pamiętajcie, by go nie jeść
Autor: Screen: Facebook/Pięć Stawów/Canva W Tatrach spadł żółty śnieg! Co to za zjawisko? "Pamiętajcie, by go nie jeść"

Nietypowe zjawisko pojawiło się w miniony weekend w Polsce. W Tatrach spadł... żółty śnieg! Tak, to nie żarty! Dlaczego śnieg zmienił barwę? Jest to spowodowane pyłem znad Sahary, który dotarł do naszego kraju. Zobaczcie zdjęcia!

Rybacy w Krakowie łowią ryby w przeręblach na cienkim lodzie.

Pył znad Sahary pojawił się w Polsce. Dzięki niemu mamy żółty śnieg

Opady śniegu w zimie nie są czymś zaskakującym, ale mało kto widział do tej pory żółty śnieg. Taki kolor białego puchu pojawił się w miniony weekend w Tatrach. Żółty śnieg można był też dostrzec m.in. na Śląsku Cieszyńskim oraz w Beskidach. Skąd wziął się żółty śnieg? Już wyjaśniamy!

Żółty śnieg to konsekwencja pyłu znad Sahary. Ten pojawił się w Polsce niesiony wraz z frontem atmosferycznym. W połączeniu z minusowymi temperaturami w naszym kraju dał opady żółtego śniegu.

Dodajmy, że żółty śnieg spowodowany pyłem znad Sahary nie jest niczym groźnym. Portal Tatrzański zaznacza jednak, żeby nigdy nie jeść żółtego śniegu.

Pył znad Sahary w Europie. W Alpach zrobił wrażenie

Pył znad Sahary pojawił się także w innych częściach Europy. Ogromne wrażenie zrobił np. w Alpach.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE