Na Śląsku spadł ŻÓŁTY ŚNIEG! Skąd się wziął? Będziecie zaskoczeni [ZDJĘCIA]

2021-02-07 18:21

Na Śląsku Cieszyńskim oraz w Beskidach pojawił się... żółty śnieg. To nie żart. Mieszkańcy informują, że śnieg o żółtym zabarwieniu pada coraz gęściej. Skąd się wziął? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym materiale!

Na Śląsku spadł żółty śnieg. Skąd się wziął?

Zima wróciła na dobre i zabieliła nasze miasta. Kilka centrymetrów białego puchu pojawiło się na Śląsku i w Zagłębiu. Z kolei w Beskidach oprócz dobrze nam znanego białego śniegu spadł... żółty śnieg. Co to za czary? To nic innego jak pył saharyjski, który przybył do nas wraz z frontem atmosferycznym z południa. I to właśnie zetknięcie tego afrykańskiego frontu z masa powietrza z północy spowodowało zmianę pogody. Dlatego mamy niską temperaturę, pojawiły się opady i silne porywy wiatru.

Ale jednak najwięcej emocji wywołał kremowy śnieg. Puch o żółtawo-pomarańczowym zabarwieniu pojawił się nie tylko w Beskidach, ale również w Tatrach czy Bieszczadach. Co ważne, nie jest on groźny i stanowi tylko ciekawostkę klimatyczną.

Co ciekawe, jak donoszą nasi Czytelnicy, żółty czy też rdzawy śnieg pojawił się nie tylko w górach. Widziany był także m.in. w Rybniku, Żorach, Mikołowie czy Knurowie. Zobaczcie zdjęcia.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 5.02.2021
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE