Piotr Żyła

Autor: PAP/Grzegorz Momot Polak Piotr Żyła podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich

PŚ w skokach. Piotr Żyła najlepszym z Polaków w niedzielnym konkursie indywidualnym w Wiśle

2024-01-14 18:01

W pierwszej dziesiątce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle zabrakło Polaków. Piotr Żyła zajął 14. miejsce. Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi. Przed nami wtorkowe kwalifikacje i środowy konkurs w Szczyrku.

Puchar Świata w skokach narciarskich. Piotr Żyła zajął 14. miejsce

Ryoyu Kobayashi zakończył konkurs w pierwszym w sezonie, a trzydziestym pierwszym w karierze zwycięstwem w zawodach Pucharu Świata. Z kolei Stefan Kraft po raz 108. w karierze staje na podium zawodów indywidualnych Pucharu Świata i zrównuje się z liderem klasyfikacji wszech czasów, Janne Ahonenem. Piotr Żyła uzyskał 124 m i 127 m - 236,2 pkt. Oto, jak poradzili sobie pozostali Polacy:

Zniszczoł 115 m i 123 m - 227,9 pkt, Wąsek 117 m i 126,5 m - 227,4 pkt, a Kubacki 118 m i 116 m - 223,4 pkt. Stoch ukończył rywalizację na 32. pozycji, a Murańka był 40.