sesja zdjęciowa w tatrach

i

Autor: Mikita Karasiou, Євгенія Височина/Unsplash

WIADOMOŚCI Z REGIONU

Profesjonalna sesja zdjęciowa w Tatrach? To możliwe, chociaż TPN stawia warunki. Ile trzeba zapłacić?

2024-04-18 16:56

Tatry to jedne z najpiękniejszych polski gór, które co roku przyciągają miliony turystów zapierającymi dech w piersiach widokami. Nic dziwnego, że wiele osób marzy o tym, aby przeprowadzić w ich niezwykłym otoczeniu profesjonalną sesję zdjęciową. Osoby marzące o sesji ślubnej w Tatrach lub innej sesji okolicznościowej mogą ją przeprowadzić, chociaż należy spełnić szereg wymagać i uiścić odpowiednią opłatę. Ile trzeba zapłacić?

Tatry są piękne o każdej porze roku

Tatry przyciągają do siebie turystów przez cały czas. Każda pora roku na Podhalu charakteryzuje się swoją wyjątkową i niezaprzeczalnie piękną aurą, która sprawia, że trudno się jest im oprzeć. Wiosną pola krokusów, położone m.in. w Dolinie Chochołowskiej czy Dolinie Kościeliskiej, zachwycają swoją barwą. Latem pogoda aż zachęca do wyjścia na szlak, z którego możemy podziwiać niezwykłą panoramę Tatr. Jesienią żółto-brunatne liście drzew, tworzące w górach kolorowe kobierce, tworzą niezwykle nostalgiczny widok i zwiastują nadejście zimy, która na Podhalu może być niezwykle surowa, ale jednocześnie zachwycająca. Nic dziwnego, że tak wiele osób upatruje Tatry jako idealny plener do robienia wyjątkowych zdjęć. Jednak czy poza rekreacyjnym wyjściem na szlak, można w górach urządzić profesjonalną sesję zdjęciowa? Okazuje się, że jest to możliwe.

Czy w Tatrach można zrobić profesjonalną sesję fotograficzną?

Chociaż z wycieczek po Tatrach i wędrowaniu po podhalańskich szlakach turyści przywożą ze szlaku dziesiątki, jak nie setki zdjęć z zapierającymi dech w piersiach widokami gór. Co jednak, jeśli ktoś wymarzy sobie profesjonalną sesję zdjęciową z fotografem? Takie przedsięwzięcie nie jest proste do zrealizowania, ponieważ wymaga odpowiedniego sprzętu. Okazuje się, że Tatrzański Park Narodowy zezwala na przeprowadzenie takich działań, są jednak pewne zasady. 

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?

Ile kosztuje sesja fotograficzna w Tatrach?

Sesja ślubna lub sesja rodzinna z fotografem w Tatrach jest możliwa. Żeby ją przeprowadzić, należy wcześniej wykupić w Tatrzańskim Parku Narodowym odpowiednie zezwolenie i zarezerwować termin. Taka opłata, oprócz wynagrodzenia dla fotografa, wynosi 200 złotych. Oprócz tego, osoby wykonujące sesje zdjęciowe są zobligowane do przestrzegania konkretnych zasad. Jak informuje TPN "w trakcie wykonywania zdjęć nie zezwala się na zejście ze szlaku i użycie drona, zaś uczestnicy sesji mają obowiązek przestrzegania przepisów obowiązujących w parku". To oznacza, że samą sesję można przeprowadzić w ściśle określonym przez TPN terminie.

W Tatrach ponownie zima! Intensywne opady śniegu, mróz i zagrożenie lawinowe:

Iga Świątek w zjawiskowej kreacji – sesja w Paryżu ESKA