Popularny górski szlak zamknięty. Turystów czeka długa przerwa

i

Autor: Pixabay

Podróże

Popularny górski szlak zamknięty. Turystów czeka długa przerwa

2023-03-30 16:07

Turyści, którzy kochają górskie wędrówki po Pieninach będą musieli wykazać się cierpliwością. Popularna ścieżka w przełomie Dunajca – Droga Pienińska została zamknięta dla ruchu turystycznego. Są jednak dobre informacje – uczęszczaną trasę czeka generalny remont. Do kiedy potrwają utrudnienia? Sprawdźcie w naszym materiale.

Jak długo potrwa remont?

Polacy z pewnością uwielbiają wyjazdy w góry, co potwierdza praktycznie każdy sezon letni. Jeździmy w Tatry, w Bieszczady, ale także w Pieniny. Ci, którzy mieli w najbliższych planach odwiedzenie Drogi Pienińskiej muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Górska Służba Pienińskiego Parku Narodowego poinformowała o czasowym zamknięciu ścieżki turystycznej wiodącej przełomem Dunajca, prowadzącej ze słowackiego Czerwonego Klasztoru do Szczawnicy. Trasa jest niezwykle popularna wśród turystów, co koliduje z przeprowadzeniem remontu, którego rozpoczęcie zaplanowano na 4 kwietnia bieżącego roku.

Zamknięty zostanie również żółty szlak turystyczny na odcinku Targov – Huta. Powodem zamknięcia jest duży, całodzienny ruch turystów, który uniemożliwia przeprowadzenie wymagających technicznie prac rekonstrukcyjnych, przejazdu maszyn budowlanych, przenoszenia materiałów, prac ziemnych czy remontu nawierzchni drogi na całej szerokości – informuje Pieniński Park Narodowy.

Droga będzie zamknięta do 30 kwietnia. Oczywiście turyści mogą w tym czasie skorzystać z innych szlaków.

Odwiedzający  mogą korzystać z alternatywnych tras turystycznych na terenie parku narodowego. Jeśli interesuje Cię spacer z Czerwonego Klasztoru do Leśnicy lub w przeciwnym kierunku, możesz skorzystać z trasy turystycznej Czerwony Klasztor – Cerla – Targov – Lesnica. Po tej trasie można również poruszać się rowerem – jest ona przeznaczona tylko dla doświadczonych rowerzystów. Prosimy turystów o zrozumienie, cierpliwość i przestrzeganie wspomnianych ograniczeń - dodają władze parku.

Droga Pienińska zostanie wyremontowana na odcinku o długości prawie ośmiu kilometrów. Dodatkowo powstanie tam 27 ścian podporowych, dziewięć wiat dla rowerzystów i ławki kabinowe. Park informuje także o planach wybudowania dwóch mostów.

Prace prowadzone są dzięki projektowi "Zwiększenie atrakcyjności granicy polsko-słowackiej w Pieninach poprzez modernizację istniejącej infrastruktury turystycznej", który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg Polska-Słowacja 2014-2020.

Tańczące z Prmocjami 30.03

ARCYTRUDNY quiz o... Muminkach! Sprawdź swoją wiedzę z dzieciństwa!

Pytanie 1 z 10
Buka w języku szwedzkim to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE